POLITIKE

KRONIKE

EKONOMI

SOCIALE

Kosova&Rajoni

BOTA

KULTURE

SPORT

   

Rrėnimi i vendit, Rama fton qytetarėt: Tė...

Rama: “Debat me Berishėn sapo tė hapen kutitė”

FLASH  

    LAJME


PUNA NE TE ZEZE


09:58   14/03/09
   dėrgoja miqve kėtė lajm
   

Brezat e rinj apo dhe \"te mesem\", qe sot punojne pa sigurime shoqerore dhe shendetesore, ose ndryshe ne te zeze, rrezikojne qe te mbeten pa pension ne te ardhmen. Vendosja e dialogut social dhe partneritet serioz per te shmangur punen e zeze, ka qene iniciativa qe ka ndermarre Organizata Nderkombetare e Punes ne Shqiperi. Shqetesimi i kesaj organizate vjen pas disa apeleve te perseritura se informaliteti rrezikon seriozisht plotesimin e standardeve te punes se denje, duke dhene pasoja shume te renda sidomos ne sigurimin shoqeror dhe shendetesor te punonjesve. Gjithashtu, puna informale rrezikon te prodhoje breza pa pension, ose me pensione te reduktuara ne te ardhmen.

Jepni komentin tuaj:

Emri i Komentuesit:
Komenti juaj per kete lajm:
PUNA E FEMIJEVE
11/06/09
Berat, largohen nga puna 172 m
12/06/07
Projekti, puna n
15/03/07
Kapshtice, pas remontit, rifillon puna ne doganen greke
28/12/06
Durres, veshtiresohet puna ne port nga moti i keq
19/12/06
Kakavije, rinis puna per procedurat e kalimit kufitar
20/08/06

Beni:  Ksaj femre kaq te...  PASURIA E KRYEPROKURORES

miri:  turp tu vij shqiptarve...  Kosove, turqishtja b

tali:  Eqremi ka dh  

fadili:  Nese nuk ndalet...  TAKIM NE PRESIDENCE

Copyright © 2006 A1 TV. Te gjitha te drejtat e rezervuara.
web site hit counter